SPORTA MASĀŽA UN TRIGERPUNKTU IZSTRĀDE

Tā ir dziļa un spēcīga muskuļu masāža, kur uzsvars tiek likts uz audu iesildīšanu, stiepšanu un pasīvajām kustībām locītavās. Sporta masāža piemērota cilvēkiem, kuri nodarbojas ar sportu vai cilvēkiem, kuri dod priekšroku stiprākai masāžai – spēku atjaunošanai pēc ilgas darba dienas.

Regulāra masāža lieliski papildina fiziskās aktivitātes –  tā ir nenovērtējams palīgs cilvēkiem, kas ikdienā sporto.  Tā var kalpot gan kā muskulatūras sagatavošana fiziskajai slodzei, gan kā spēka un enerģijas atjaunošanai pēc tās. Tiešā mehāniskā masāžas iedarbība uz organismu izpaužas kā muskuļu spriedzes mazināšana, normāla muskuļu garuma atjaunošana, dzīslu, saišu un zemādas saistaudu elastīguma uzlabošana, temperatūras palielināšana berzēšanas ietekmē, asinsrites un limfas atteces paātrināšana, vielmaiņas uzlabošana ādā, muskuļos un locītavās.

Masāžas laikā tiek veikta arī trigepunktu izstrāde, kas pastiprina masāžas efektivitāti un atbrīvo muskulatūru. Miofasciālie trigerpunkti ir mazi kontrakcijas mezgli, kuri attīstās muskulī, kad tas ir savainots vai tam ir bijusi pārāk liela slodze.  Mūsdienās trigerpunkti var skart gandrīz jebkura vecuma cilvēku, un var izraisīt stīvumu un izstrotas sāpes muskuļos. Vēl bez sāpēm tie var izraisīt nejūtīgumu, tirpšanu, vājumu, normālas amplitūdas kustību trūkumu, reiboņus, sliktu dūšu.

Tie arī var izraisīt attālināto sāpju gadījumu – sāpošā vieta ķermenī atrodas attālināti no disfunkciju izraisījušā punkta/orgāna. Piemēram, trigerpunkti kakla muskuļos var atsaukties uz galvas sāpēm vai sāpēm aiz acīm – klasiskās saspringuma galvassāpes.

Kāpēc tie veidojas?

• ilgstoša statiska poza (piem. sēdošs darbs);
• psihoemocionālie faktori (stress, bailes u.c.);
• stājas traucējumi;
• muskuļa dinamiska pārslodze ;
• muskuļu vājums;
• samazināta aktīvā stabilitāte, kas veicina aizsargājošu muskuļu un saišu saspringumu.

Masāža samazina trigerpunktus, uztur muskuļu lokanību un spēku, mazina lielas fiziskās slodzes izraisītās nepatīkamās blakusparādības, piemēram, stīvumu un muskuļu sāpes. Sporta masāža arī mazina psihoemocionālo spriedzi, uzturot garīgu mundrumu.

Masāžas ilgums mugurai 40 min, visam ķermenim  70 min vai 90 min.

KLASISKĀ MASĀŽA

Masāžas pamatā ir 4 soļu sistēma: glaudīšanas, berzēšanas, mīcīšanas un vibrācijas paņēmieni. Katra masāža ir individuāla, un tiek piemērota katram klientam attiecīgi viņu nepieciešamībām.

 Klasiskās masāžas iedarbība:

 • uzlabo venozo un limfātisko cirkulāciju;
 • atslābina muskuļus;
 • mazina nogurumu;
 • paātrina asinsriti;
 • veicina atveseļošanos;
 • palīdzēt notievēt;
 • palīdz mazināt sāpes un atjaunot organisma funkcijas pēc traumām;
 • kavē novecošanās procesus.

Klasisko masāžu var veikt visam ķermenim vai noteiktām ķermeņa daļām. Masāžas ilgums mugurai 40 min, visam ķermenim  70 min vai 90 min. Ja izvēle ir veikt masāžu visam ķermenim, tad laiks, kas tiek veltīts konkrētām ķermeņa daļām, var tik mainīts un pielāgots katra individuālajām nepieciešamībām, piemēram, ja visa ķermeņa masāžas ilgums ir 1,5h, tad mugurai tiek iedalītas vidēji 30 min., ja klients vēlas lai mugura tiktu masēta ilgāk, piemēram, 40 minūtes un negrib, lai tiktu masētas rokas, tad tas ir iespējams, un tiek sastādīts individuāls masāžas laika sadalījums.

klasiskā masāža

PRETCELULĪTA MASĀŽA

Celulīta skartās zonas mūsu ķermenī parasti ir tieši tās zonas, kurās ir palēnināta limfas attece un vielmaiņa, līdz ar to organismam rodas grūtības sašķelt tauku šūnas. Pētījumi rāda, ka celulīts veidojas no divām lietām – tauku šūnām un starpšūnu telpā uzkrātās masas, kas veidojusies no taukiem, ūdens un toksīniem, kurus organismam nav izdevies izvadīt. Parasti celulīts mīl iekarot gurnu, vēdera un augšstilbu rajonu, tas ir tādēļ, ka šajos mūsu ķermeņa rajonos ir irdenāki zemādas audi, kas dod lielisku iespēju celulītam tur uzkrāties.

Cēloņi, kā ietekmē var veidoties celulīts var būt dažādi, tādēļ tavs uzdevums ir identificēt tos, kas varētu būt vainojami tavā gadījumā. Populārākie celulīta rašanās cēloņi ir šādi –nesabalansēts uzturs , mazkustīgs dzīvesveids, straujas svara svārstības, hormonālas izmaiņas organismā, nepietiekama šķidruma lietošana, stress, ģenētika, kā arī dažādas endokrinoloģiskas saslimšanas, venozās atteces traucējumi u. c.

Pretcelulīta masāžas iedarbība:

 • uzlabo venozo un limfātisko cirkulāciju;
 • uzlabo audu apgādi ar skābekli;
 • samazina tauku nogulsnējumus;
 • tonizē audus, nostiprina ādu;
 • atjaunot muskuļu tonusu;
 • atjauno šūnu vielmaiņas aktivitāti;
 • uzlabojot organisma šķidrumu cirkulāciju, izvada no organisma liekos šķidrumus – novērš  tūsku un ādas negludumus;
 • samazina taukaudus.

Masāžas laikā roku mehāniskās iedarbības rezultātā zemādas tauku slāņos tauki tiek pakāpeniski sadalīti un izvadīti. Šūnas it kā atdzimst no jauna, uzlabojas vielmaiņa, kā rezultātā āda kļūst tvirtāka. Tā  ir ļoti dziļa un spēcīga, tāpēc to var izmantot gan pret celulītu, gan arī kā labu palīgu tievēšanā, īpašu vērību pievēršot zonām, kurās liekie tauciņi daudz nelabprātāk un lēnāk iet prom. 

Masāža tiek veikta problēmzonām, kurām tas ir visvairāk nepieciešams – augšstilbiem no abām pusēm, sēžai, vēderam, rokām. Atkarībā no celulīta pakāpes un klienta individuālajām vēlmēm, ieteicamais masāžas kurss ir 6 – 10 reizes, biežums 1 – 2 reizes nedēļā. Masāžas ilgums 60 min.

AROMTERAPIJA

Dabīgām ēteriskajām eļļām kā pārbaudītam un drošam līdzeklim jau izsenis ir bijusi būtiska nozīme fiziskās un garīgās veselības kopšanā. Tām ir nozīmīga loma arī mūsdienu medicīnā un kosmetoloģijā. Ēteriskās eļļas ir smaržvielas, kas ļoti sīku eļļas pilienu veidā atrodas augu ziedos, lapās, saknēs, sēklās un citās daļās. Augi ar to palīdzību pievilina sev vēlamos insektus, kā arī pretojas kaitīgiem mikroorganismiem. Tās  tiek iegūtas ar destilācijas, aukstās presēšanas vai ekstrakcijas metodi.

Ēteriskās eļļas stimulē imunitāti, paaugstina organisma aizsargspējas, attīra un dezinficē gaisu, kā arī labvēlīgi iedarbojas uz organismu. Tās sniedz mums enerģiju, labsajūtu un relaksāciju.

Aromamasāža ir visefektīvākais veids, kas ļauj ēterisko eļļu sastāvdaļām iekļūt asinsritē un limfātiskajā sistēmā. Tā kā cilvēks ir vienots veselums un aromātu izvēle notiek individuāli, procedūra labvēlīgi iedarbojas psihoemocionālajā līmenī, uzlabojot garastāvokli, mazinot spriedzi, trauksmi, depresiju, palīdz vieglāk izprast sevi un savas sajūtas.

Pirms procedūras tiek veikts aromatests – individuāla ēterisko eļļu piemeklēšana procedūrai. Tikai no paša cilvēka atkarīgs, vai aromāts viņam ir piemērots, jo mums katram reakcija uz konkrētu aromātu ir atšķirīga. Masāža ir patīkama un relaksējoša, tā tiek veikta ar augstākās kvalitātes ēteriskajām eļļām. Masāžas ilgums 40 min, 70 min vai 90 min.

aromterapija

SEJAS UN GALVAS MASĀŽA

Cilvēkam novecojot, āda zaudē elastību, sejas muskuļi zaudē daļu spēka, ap muti, acīm un pierē parādās grumbiņas. Sejas masāža ir viena no svarīgākajām sejas ādas procedūrām, kas dod ilgstošu liftinga efektu un palīdz aizkavēt novecošanās pazīmes.

Sejas masāžas iedarbība:

 • nostiprina un tonizē sejas muskulatūru;
 • uzlabo asinsriti, limfātisko atteci un vielmaiņu;
 • stimulē ādas atjaunošanos;
 • āda top tvirtāka, gludāka, tādējādi tiek panākts izteikts liftinga efekts;
 • stimulē  elastīna un kolagēna sintēzi;
 • iedarbojas uz poru sieniņām- tās tonizējas un sašaurinās;
 • paceļ sejas ovālu;
 • uzlabo ādas krāsu.

Masāža  tiek veikta sejai,  dekoltē zonai, pleciem un galvai. Masāžas ilgums 40 min vai 70 min. Papildus iespējams veikt sejas ādas attīrīšanu ar dabīgu melno mālu masku.

sejas un galvas masāža

MASĀŽA TOPOŠAI MĀMIŅAI

Grūtniecības laikā vislielāko problēmu sagādā tieši muskulatūras sasprindzinājums un pietūkums kājās, tādēļ grūtniecēm ir piemērota speciāla masāža, kuras pamatā ir viegli pieskārieni ķermenim, kas noņem muskuļu spriedzi un veicina limfas un asinscirkulāciju, mazinot pietūkumu un atbrīvojot vielmaiņas galaproduktus.

Masāža var ļoti palīdzēt topošai māmiņai, tā nomierina nervus, samazina muguras sāpes, novērš plecu sasprindzinājumu, sāpes kājās un pēdās. Viegla, nomierinoša masāža stimulē asinsriti, var mazināt asinsspiedienu, nomierinot gan māti, gan bērnu.

Masāžā ietilpst – muguras plecu un kakla daļas, kāju, roku, galvas masāža. Papildus iespējams veikt relaksējošu sejas masāžu.  Masāža tiek pielāgota katrai klientei individuāli, atkarībā no saspringuma un vēlamā efekta.  Masāžas ilgums 40 min, 70 min vai 90 min.

masāža grūtniecēm

MASĀŽA BĒRNIEM

Masāža bērniem nostiprina muskulatūru, tonizē asinsrites un limfātisko sistēmu, stimulē gremošanas sistēmas darbību, uzlabo koordināciju un bērna vispārējo attīstību.  Tā palīdz bērniem iemācīties patstāvīgi neitralizēt stresa hormonu darbību un paaugstina laimes hormonu līmeni.

Masāža stabilizē muskulatūras tonusu, mazina saspringumu un sāpes, regulējoši iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un visām orgānu sistēmām. Pie kustību traucējumiem masāža uztur muskulatūru funkcionālā stāvoklī un atjauno funkciju pēc imobilizācijas noņemšanas.

Masāža tiek pielāgota katram bērnam individuāli, atkarībā no vēlamā efekta. Ja ir vēlēšanās, ir iespējams izvēlēties aromātisko eļļu, ar kuru tiks veikta procedūra.